Skip to content

Video Konferans Çözümleri

Video Konferans Çözümleri - ÖZTEK TEKNOLOJİ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on print

Sadece kişilerle konuştuğunuz ya da kişileri dinlediğiniz değil aynı zamanda onları görebildiğiniz görüşmeler için tahsis edilmiş, ses-görüntü iletişim teknolojisi sayesinde iki nokta arasında bulunan mevcut data hatları üzerinden ( ISDN veya IP ) yapılan interaktif ve eş zamanlı ses, görüntü ve data transferleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bunun yanı sıra video konferans sistemleri sayesinde dünyanın herhangi bir ülkesinde uygun teknik donanıma sahip olması şartı ile bütün mekanlarla özel veya iş ile ilgili iletişiminizi; onları dinleme ve görme imkanı bularak gerçekleştirebiliyor, elinizdeki dokümanları görsel olarak iletme olanağı da kazanıyorsunuz.

Video konferans, farklı lokasyonlarda bulunan kişilerin bir araya gelerek yüz yüze görüşmesine kolaylık sağlamaktadır. Bu sistem, kendi ofisinizden, görüşmek
İstediğiniz diğer ofisteki kişilerle eş zamanlı olarak toplantı, eğitim ve konferans yapabilme olanağı sunmanın dışında, mikrofon ve kamera sistemi sayesinde diğer lokasyonlarda bulunan kişilere kendilerini kolaylıkla ifade edebilme imkanı da sağlamaktadır. Yüz yüze görüşme konforunun çeşitli cihazlarla gerçekleştirildiği bir iletişim sistemi olan video konferans; uzaktan eğitim amaçlı çalışmalar, birbirinden farklı uzak lokasyonlarda bulunan kişilerle yapılan toplantılar, gözetim alanları, bankacılık, sigortacılık gibi alanların dışında sağlık ve tıp alanlarında da fonksiyonelliği sayesinde tercih edilmektedir.