Skip to content

Kartlı Geçiş ve Turnike Sistemleri

Kartlı Geçiş ve Turnike Sistemleri - ÖZTEK TEKNOLOJİ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on print

Kartlı geçiş ve turnike sistemleri; İş yerleri, büyük kurum ve modern binalarda, gerekli giriş çıkışların denetimli ve izlenebilir olarak yapılmasını, kilit altında tutulması gereken yerler için anahtar kullanımının azaltılmasını, CCTV (kapalı devre televizyon) ve diğer güvenlik sistemlerinin de entegre edilmesiyle, bina güvenlik yönetiminin en üst düzeye ulaştırılmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Geçiş kontrol sistemlerinde personel ve ziyaretçi veri tabanlarının tutulmasını sağlamak maksadıyla güvenlik yönetim yazılımları kullanılmaktadır. Geçiş kontrol sistemlerindeki en temel amaç; kişilerin belirli yerlere girişini kontrol altına almak, bu girişlerle ilgili verileri raporlamaktır. İstenirse kişiler için süre kısıtlaması ve kapı bazında geçiş tanımı yapılabilir. Sistem bileşenleri kart veya parmak izli okuyucular, turnikeler ve geçiş kontrol programlarından oluşmaktadır. Sizlerin talepleri doğrultusunda; kartlı, turnikeli veya parmak izli geçiş kontrol sistemleri kurabiliriz.

Ayrıca terminaller üzerinde biriken durum bilgilerini de dilerseniz online ya da offline olarak bilgisayara aktarabilirsiniz. Turnikeli geçiş kontrol sistemleri, access kontrol sistemleri içinde en önemlilerinden biri olarak bilinmektedir. Geçiş kontrol amacına yönelik olan turnike seçimleri, orada uygulanmak istenen güvenlik sistemi ile bağlantılı olmalıdır. Farklı çeşitlerdeki turnikeler ile firmalara giriş – çıkış saatleri, ziyaretçiler, yemekhaneler, stadyumlar, vb. gibi talep edilen birçok yerde kontrol altına alınabilir. Talepleriniz doğrultusunda turnikelerin üzerine parmak izi okuyucu; kart okuyucu veya yüz tanıma okuyucuları da monte edilebilir. Turnike çeşitlerini; tripod turnikeler, hızlı geçiş turnikeleri, boy turnikeleri ve vip turnikeler olarak dört ana başlıkta toplayabiliriz.

Kartlı Geçiş ve Turnike Sistemleri
Kartlı Geçiş ve Turnike Sistemleri