KARTLI GEÇİŞ ve TURNİKE SİSTEMLERİ

kart

KARTLI GEÇİŞ ve TURNİKE SİSTEMLERİ

Kartlı Geçiş ve Turnike Sistemleri; İş yerleri, büyük kurum ve modern binalarda, gerekli giriş çıkışların denetimli ve izlenebilir olarak yapılmasını, kilit altında tutulması gereken yerler için anahtar kullanımının azaltılmasını, CCTV (kapalı devre televizyon) ve diğer güvenlik sistemlerinin de entegre edilmesiyle, bina güvenlik yönetiminin en üst düzeye ulaştırılmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Geçiş kontrol sistemlerinde personel ve ziyaretçi veri tabanlarının tutulmasını sağlamak maksadıyla güvenlik yönetim yazılımları kullanılmaktadır.

Geçiş kontrol sistemlerindeki en temel amaç; kişilerin belirli yerlere girişini kontrol altına almak, bu girişlerle ilgili verileri raporlamaktır.

İstenirse kişiler için süre kısıtlaması ve kapı bazında geçiş tanımı yapılabilir. Sistem bileşenleri kart veya parmak izli okuyucular, turnikeler ve geçiş kontrol programlarından oluşmaktadır.

Sizlerin talepleri doğrultusunda; kartlı, turnikeli veya parmak izli geçiş kontrol sistemleri kurabiliriz. Ayrıca terminaller üzerinde biriken durum bilgileri dilerseniz online olarak, dilerseniz de offline olarak bilgisayara aktarılabilirsiniz.

Turnikeli geçiş kontrol sistemleri, access kontrol sistemleri içinde en önemlilerinden biri olarak bilinmektedir. Geçiş kontrol amacına yönelik olan turnike seçimleri, orada uygulanmak istenen güvenlik sistemi ile bağlantılı olmalıdır.

Farklı çeşitlerdeki turnikeler ile firmalara giriş – çıkış saatleri, ziyaretçiler, yemekhaneler, stadyumlar, vb. gibi talep edilen birçok yerde kontrol altına alınabilir. İsteklerinize bağlı olarak göre turnikelerin üzerine parmak izi okuyucu; kart okuyucu veya yüz tanıma okuyucuları da monte edilebilir. Turnike çeşitlerini; tripod turnikeler; hızlı geçiş turnikeleri; boy turnikeleri ve vip turnikeler olarak 4 ana başlıkta toplayabiliriz.

ÖZTEK TEKNOLOJİ İLE BİR ADIM DAHA ÖNDESİNİZ

Nasıl yardımcı olabiliriz ?

Aklınızdaki sorulara cevap bulmak için bize ulaşabilirsiniz.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe